Rychlý kontakt:
Ahepjukova 12, Ostrava-Fifejdy Tel.: 731 446 843 E-mail: info@fitkotwister.cz
Provozní doba:
Po - Pá: 06:00 - 22:00
So: 08:00 - 21:00
Ne: 08:00 - 21:00

Od pondělí 25.5. jsou sprchy a šatny v provozu!

Kardio zóna

 

Pro někoho je kardio trénink obávané slovo, pro ostatní je to radost.


Je to jakýsi pohyb, kterým se zvyšuje tepová frekvence a krevní oběh. Existují různé formy a způsoby kardiocvičení.Většina osob používá kardio trénink hlavně ke spalování přebytečných kalorií. Některé formy tréninku jsou mírné, jiné zase těžší. Všem jde ale pouze o to spálit přebytečný tuk.

 

Důvod tímto ale nekončí. Existuje celá řada výhod tohoto nezbytně nutného a zdraví prospěšného tréninku. První z nich je dbát na zdraví našeho srdce. Tím, že srdce pumpuje rychlejším tempem v pravidelných intervalech ho vlastně trénujete, aby bylo silné a odolné. Poznáte to třeba chůzí do schodů. Lidé netrénovaní mají problémy vyjít schody do druhého patra. Cvičenci co pravidelně dělají kardio, vyběhnou schody bez sebemenších problémů.

 

Účinky tréninku jsou výborné i na hormony, které vám pomáhají zmírnit příznaky únavy a deprese. Jedinci, kteří kardio pravidelně cvičí, mají lepší náladu a hlavně pozitivnější názory na život. Kardio trénink urychluje regeneraci po zátěži, třeba ve fitness centru. Významný podílem přispívá ke zlepšením stavu u pacientů s diabetem (cukrovkou).

 

Zlepšuje schopnost svalu využívat glukózu. Pro diabetiky je to stále důležitější, protože jsou velmi citliví na změnu hladiny cukru v krvi. Proto doporučuji tento trénink všem alespoň třikrát do týdně. Možná se vám to zalíbí tak, že se kardio trénink stane vaším každodenním zvykem.